Home / Blog / Co powinniście wiedzieć o ślubie w stylu rustykalnym

Co powinniście wiedzieć o ślubie w stylu rustykalnym

Ten styl nadaje szyku płynącego z natury. Obfituje w dodatki z naturalnych materiałów: drewna, zielonych roślin i kwiatów. Odznacza się prostotą formy, jasną kolorystyką, barwami ziemi, wszystko razem ma odzwierciedlać sielankowy klimat spokojnej wsi.

Zaproszenia na drewnie

Niepozorna drewniana tabliczka, a jak pięknie zapowiada najważniejszy dzień w życiu… Może i Ty zdecydujesz się na drewniane zaproszenie? Wygrawerujemy na nim indywidualny tekst. Można dołączyć do tego brelok z datą ślubu.

Pudełko na obrączki

Ślubne obrączki pięknie prezentują się w drewnianym pudełku – najlepiej personalizowanym, z imiona nowożeńców i datą ślubu.

Tu żona, tam mąż

Salę weselną można przystroić drewnianymi okręgami z napisem “mąż” i “żona” lub z imionami młodych. Zwykle oplata się je bluszczem lub kwieciem. Przed młodymi, na stole, stawia się napisy z ich wspólnym nazwiskiem, inicjałami, sercem…

Dodatki na stół

Rustykalnego klimatu nadają podstawki z plastrów drewna, na których pięknie wyglądają szklane wazony z roślinnymi kompozycjami. Zwykle w tym samym tonie utrzymane są też drewniane toppery na ciasta i tort, drewniane numery stołów, które są rodzajem weselnej “nawigacji” i pięknym wystrojem stołu. Uroku weselnej uczcie dodadzą drewniane winietki w kształcie gołębia, motyla, serca… do zawieszenia na kieliszku, z nazwiskami gości – na pamiątkę.

Pudełka i księgi

Podarki w kopercie najlepiej schować do drewnianego pudełka na koperty lub kufra – oczywiście z imionami pary młodej, dla której są przeznaczone.

By zachować w pamięci jak najwięcej z dnia ślubu, warto zaopatrzyć się w rustykalną księgę gości – na przykład w formie serca z puzzlami. Na każdym elemencie goście mogą wypisywać życzenia dla nowożeńców.

Pomysłów na rustykalny ślub jest mnóstwo… Opowiedz nam o nich, puść wodze fantazji. My zrealizujemy je dla Ciebie! Piszcie, pytajcie: ds@kubik.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.